.

Texaco Lubricants podporuje rostoucí trh s elektromobily novou řadou e-kapalin

05-03-2024

Společnost Texaco Lubricants uvedla do své produktové řady novou řadu kapalin pro elektromobily (e-kapaliny). Řada e-fluids byla přidána do portfolia produktů společnosti Texaco s cílem podpořit rostoucí trh s elektromobily. V souladu s naším cílem snížit uhlíkovou náročnost našich činností a rozvíjet nízkouhlíkové podnikání budou do řady e-kapaliny implementovány obnovitelné základové oleje, které pomohou snížit uhlíkovou náročnost životního cyklu nabízených produktů.

 


Texaco je součástí rodiny značek Chevron a v současné době vyvíjí také řadu e-kapalin, které budou k dispozici pro použití v užitkových vozidlech. Společnost vyvíjí speciální e-kapaliny pro těžké vznětové motory, které pomáhají řešit specifické technické požadavky v tomto odvětví. Pro automobilové i průmyslové aplikace bude společnost Texaco vyvíjet chladicí kapalinu s nízkou vodivostí a současně vyvíjet na míru šité portfolio produktů pro e-maziva.

Tyto e-kapaliny budou integrovány do vozidel v továrnách výrobců. Specifikace řady e-kapalin Texaco Lubricants pro trh s náhradními díly nebudou k dispozici.

Vývoj e-kapalin společnosti Texaco byl podnícen mnoha faktory, včetně technologického pokroku a legislativních změn, jako jsou nadcházející zákazy prodeje nových benzinových, naftových a v některých případech i hybridních vozů v mnoha zemích Evropy.

Paul Van de Ven, regionální manažer produktové řady společnosti Chevron, uvedl:
„Nemůžeme popřít význam pokračujícího vývoje trhu s elektromobily a elektrifikace mobilních zařízení. Společnost Chevron využívá svých silných stránek a staví na svých schopnostech, aby pomohla dosáhnout pokroku v rychlosti a rozsahu nezbytném pro splnění světových cílů. Řada e-kapalin Texaco pomůže našim zákazníkům dosáhnout jejich vlastních cílů v oblasti snižování emisí a zavádět řešení e-mobility.“

Zdroj: www.texacolubricants.com

Zpět