.

OLEJE TEXACO DELO SPECIFIKACE 30 VYTVOŘENÉ PRO DOSAŽENÍ ŠPIČKOVÝCH ÚSPOR PALIVA A MAXIMÁLNÍHO VÝKONU

20-07-2022

Nízkoviskózní oleje Texaco Delo pro motory do náročných provozních podmínek jsou vyvinuty s cílem přinést výhody týkající se úspory paliva, slučitelnosti se systémem úpravy spalin a dlouhých intervalů výměny oleje, přičemž splňují nároky na ochranu a výkonnost dle nejnovějších specifikací a schválení ze strany ACEA a velkých výrobců původních zařízení (OEM).  

Proč přejít na nízkoviskózní oleje?

Mnozí výrobci původních zařízení nyní podporují použití vícerozsahových olejů specifikace 30 (5W-30 nebo 10W-30), neboť se snaží dosáhnout optimální hospodárnosti využití paliva u svých vozidel a pozitivně reagovat na zvýšenou snahu zákazníků snižovat uhlíkovou stopu, a přitom šetřit peníze. Směrnice týkající se emisí si vyžádaly vývoj takového konstrukčního řešení motorů se systémy úpravy výfukových plynů, které jsou nezbytné pro provoz v souladu se stávajícími  předpisy. To muselo být ve vozových parcích vyváženo potřebou snížit provozní náklady, aniž by to ohrozilo životnost jejich vozidel. Tento ucelený seznam požadavků klade, a to víc než kdykoli předtím, vyšší nároky na maziva, což vedlo k vývoji olejů s nižší viskozitou, které jsou dostatečně výkonné, zachovávající si dlouhý interval výměny a tepelnou stabilitu, chrání zařízení před opotřebením, potlačují tvorbu sazí a jsou odolné proti oxidaci.

Jaké jsou přínosy olejů specifikace 30?

Úspora paliva

Oleje o nízké viskozitě vykazují vyšší úsporu paliva, v porovnání s viskóznějšími oleji, čímž se rovněž snižují emise CO2. Nicméně těkavost a odolnost proti houstnutí zůstávají v mezích požadavků ACEA, takže je zaručeno zachování výkonnosti oleje v celém intervalu použití až do jeho výměny.

Odolnost proti opotřebení

I když jsou nízkoviskózní oleje řidší než oleje s rozsahem 10W-40, poskytují ochranu proti opotřebení zařízení srovnatelnou s oleji 10W-40, a to hluboko v doporučených mezích.

Výkonnost za chladného počasí

Používá se testovací zařízení, které měří proudění oleje a ukazuje jeho výkonnost v chladném podnebí.  Za teploty -35 °C mohou nízkoviskózní oleje vykazovat významně lepší proudění než oleje 15W – 40. Za extrémně nízké teploty -45 °C vykazovaly oleje 5W-30 výkonnost blížící se oleji stupně viskozity 0W. To poskytuje vysokou míru jistoty, pokud jde o zajištění ochrany motoru i v těch nejdrsnějších zimních podmínkách.

Zdroj: www.texacolubricants.com

Zpět