.

Jak je volba motorového oleje Delo® ze strany OEM jako první olejové náplně do motorů prospěšná i pro naše zákazníky

18-03-2019

V říjnu jsme ohlásili, že Daimler Trucks North America, což je mateřská společnost výrobců nákladních automobilů Freightliner a Western Star, si zvolila olej společnosti Chevron Delo® 400 ZFA SAE 10W-30, což je výkonné mazivo specifikace API FA-4, jako motorový olej pro své první náplně, a to pro všechny nové nákladní automobily, počínaje datem 1. 1. 2019.  Pro nás je samozřejmě ctí být partnerem společnosti pojmenované po vynálezci komerčně užívaných nákladních vozidel.  Je to velké obchodní vítězství jak pro Chevron, tak i pro uživatele produktů Delo.  

Specifikace výrobců původních zařízení (OEM) pro maziva obvykle požadují vyšší úroveň výkonnosti než základní specifikace API. Pro oleje do prvních náplní výrobci nákladních vozidel často vyžadují ještě doplňkové testování s vyššími výkonnostními standardy.  K tomu, aby byl vybrán jako poskytovatel prvních náplní, musí výrobce maziv projít kvalifikační procedurou vedenou OEM. Přesné požadavky na hodnocení patří OEM a jsou proto přísně střeženy.  Stačí říci, že jsou velmi přísné. Tam, kde specifikace API může požadovat deset motorových testů pro jeden produkt a specifikace OEM přidávají další sadu motorových zkoušek, požadavky na tovární náplně často obsahují další mnohem přísnější výkonové zkoušky, jakož i vyčerpávající testování v provozu.  Tento proces bude patrně také zahrnovat testování trvanlivosti a odolnosti proti oxidaci po delší dobu, než je tomu dle standardních požadavků API na testování.  To vše napomáhá k tomu, že dodáváme oleje s vysokou úrovní výkonnosti, která je nezbytná ke splnění požadavků na první náplň oleje.  

V tomto procesu intenzivní kooperace a společného vývoje jsme se mnoho naučili. Při těsné spolupráci s OEM na splnění požadavků jejich specifikací se z první ruky dozvídáme, na co je motor zaměřen.   To nám umožňuje vyvinout technologii mazání pro budoucnost, která bude podporovat příští generaci konstrukce motorů.  A současně, přitom když plníme jedinečné specifické požadavky na první olejovou náplň pro OEM, dodáváme oleje o stejné výkonové úrovni, abychom uspokojili podobně náročné potřeby našich zákazníků.   

Toto však není první případ pro společnost Chevron.  PACCAR, což je mateřská společnost výrobců nákladních automobilů Peterbilt a Kenworth, používá oleje Delo jako první olejové náplně již více než 20 let.  Společně se společností Daimler je to tedy významná část nových nákladních vozů, které opouštějí výrobní linky s produkty Chevron ve svých motorech.  Jestliže tito výrobci mají důvěru v produkty Delo a s nimi tato vozidla uvádějí do provozu, potom i pro provozovatele vozových parků se jako rozumná volba jeví používat stejné produkty Delo po celou dobu provozu ve svých vozidlech   Freightliner, Western Star, Kenworth a Peterbilt.

Via www.chevronlubricants.com

Zpět